20 stycznia 2023
Z profilaktyką w Dobrej

Systematycznie powiększamy grono młodych ludzi, którzy wiedzą, na czym polega profilaktyka raka piersi i potrafią przeprowadzić samobadanie. Tym razem z warsztatami odwiedziliśmy dziewczęta z klas 7 i 8 w szkole podstawowej w Dobrej. Udało nam się zainteresować słuchaczki tematem, czego dowodem były dociekliwe pytania po zakończeniu warsztatów. Dziękujemy za wszystkie rozmowy!

To, z czym chcieliśmy zostawić dziewczyny po zajęciach to nie tylko umiejętność samobadania piersi, ale też świadomość, że warto znać swoje ciała i uważnie je obserwować, wsłuchiwać się w sygnały, które wysyła, nie lekceważyć żadnych objawów i konsultować je ze specjalistami, kiedy tylko się pojawią. Za pośrednictwem młodych dziewczyn mamy też szansę przypomnieć ich Mamom i Babciom, że w  Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie  codziennie czekamy na nie z bezpłatną mammografią w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program obejmuje Panie wieku 50-69 lat (rocznikowo), które nie wykonały badania mammograficznego ciągu ostatnich 2 lat. Więcej informacji o programie: https://onkologia.szczecin.pl/…/programy-profilaktyczne/

Spotkanie, przeprowadzone wspólnie z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie, było możliwe dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projektu „Profilaktyka, edukacja i promocja zdrowia w ZCO”

 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin