16 listopada 2022
Profilaktyka pierwotna

Za nami kolejne spotkanie o profilaktyce nowotworowej – tym razem w gościnne progi zaprosiła nas Szkoła Podstawowa w Przecławiu. W sali już czekała na nas profesjonalnie przygotowana tablica, zawierająca podstawowe informacje o raku piersi – znak, że szkoła dba o zdrowie swoich uczniów i edukuje o zagrożeniach nowotworami. Gratulujemy!

W prelekcji i części praktycznej, podczas której wspólnie z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie uczyliśmy na fantomach, jak wykonać samobadanie piersi, uczestniczyły dziewczęta z klas ósmych. W ramach profilaktyki pierwotnej przedstawiliśmy m.in. zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, którego główne założenie brzmi: „Prowadząc zdrowy tryb życia, można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych”. Mamy nadzieję, że ta świadomość zostanie na długo z naszymi słuchaczkami i pozwoli im cieszyć się zdrowym życiem przez długie lata. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projektu „Profilaktyka, edukacja i promocja zdrowia w ZCO”.

 

 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin