10 października 2023
Marsz Różowej Wstążki za nami

Po raz kolejny przez Szczecin przeszedł różowy korowód, aby przypomnieć o tym, jak ważna jest konieczność wykonywania badań profilaktycznych oraz wesprzeć kobiety z doświadczeniem raka piersi.

Październik, na całym świecie uznany za miesiąc świadomości raka piersi, co roku obfituje w akcje przypominające o profilaktyce. Sobotni marsz był jednym z takich wydarzeń. Meta marszu znajdowała się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, gdzie w holu czekaliśmy na uczestniczki ze stoiskami edukacyjno-profilaktycznymi. Można było nauczyć się samobadania piersi, porozmawiać z personelem medycznym naszego szpitala o profilaktyce raka piersi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Było także stoisko Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz konkursy z nagrodami: wiedzy nt. profilaktyki raka piersi i na najlepszą różową kreację. Pod pobliskim budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji (podziękowania dla policji) na panie czekał mammobus, gdzie można było wykonać badanie mammograficzne w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.

Tegoroczny marsz współorganizowany był przez: Fundacje Możesz, Filharmonię w Szczecinie, Regionalną Fundację Walki z Rakiem, Stowarzyszenie Amazonek AGATA oraz Zachodniopomorskie Centrum Onkologii. Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Olgierd Geblewicz. Marsz był dofinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Fot.: Magiczny Szczecin

Dziękujemy, że byłyście Panie z nami, bądźcie zdrowe i pamiętajcie o profilaktyce!

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin