09 listopada 2022
Edukacja dla młodych

Jak przeprowadzić samobadanie piersi? Czy mężczyźni też mogą mieć raka piersi? Co to znaczy: badania przesiewowe? Jakie czynniki możemy wyeliminować, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór? Na raka piersi chorują coraz młodsze kobiety, na co więc powinny być szczególnie wyczulone? Znajduję guzek w piersi – i co dalej?

O tym wszystkim rozmawialiśmy dziś ze wspaniałą młodzieżą z klas biologiczno-chemicznych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. Po części teoretycznej każdy mógł przetestować nowo zdobytą wiedzę i sprawdzić na fantomie, jak radzi sobie z wykrywaniem guzków. Zarówno Paniom, jak i Panom poszło na szóstkę – młodzież do zadania podeszła bardzo odpowiedzialnie i z zaangażowaniem. Po dzisiejszym spotkaniu edukacyjnym, które przeprowadziliśmy wspólnie z Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie, mamy nadzieję, że ci młodzi ludzie będą z uwagą obserwować swoje zdrowie – teraz i w przyszłości.

I LO dziękujemy za zaproszenie – spotkanie z Wami było dla nas prawdziwą przyjemnością i zaszczytem.

Spotkanie edukacyjne było możliwe dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu: „Profilaktyka, edukacja i promocja zdrowia w ZCO”