19 czerwca 2023
O raku piersi i nowotworach skóry 

Warsztatami profilaktycznymi  z młodzieżą w szkole podstawowej w Kozielicach oraz Zespole Szkół nr. 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach i spotkaniem z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zamknęliśmy cykl warsztatów organizowanych przez  naszą Fundację i  Zachodniopomorskie Centrum Onkologii  w pierwszej połowie tego roku. 

Dziewczęta były zainteresowane tematem, więc mamy pewność, że kolejne młody kobiety  będą pamiętać, jakie badania profilaktyczne w przyszłości powinny wykonywać, co zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór piersi i dlaczego ważna jest regularność w  samobadaniu.

W Urzędzie Marszałkowskim natomiast spotkanie ze specjalistką poświęcone było  nowotworom skóry. Nowotwory złośliwe to skóry to nie tylko czerniaki, ale także między innymi nowotwory płaskonabłonkowe czy podstawnokomórkowe - dlatego nie zawsze objawy będą takie same. Samoobserwacja i znajomość pierwszych sygnałów ostrzegawczych pozwala wychwycić je na tyle wcześnie, aby móc skutecznie leczyć nowotwór. Ważne jest wczesne wykrycie i możliwość radykalnego usunięcia zmiany. Podczas dzisiejszych warsztatów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego dr Lidia Baniukiewicz z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii mówiła o tym, na co zwrócić uwagę i jak zminimalizować czynniki ryzyka nowotworów skóry. Przed sezonem wakacyjnym wszystkich gorąco zachęcamy - nie lekceważcie słońca i chrońcie skórę przed promieniowaniem UV

Dziękujemy za zaproszenia i życzymy, by zbliżający się sezon letni upłynął w zdrowiu!

 

 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin