21 kwietnia 2023
Warsztaty dla policjantek

Wspólnie z policjantkami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii zorganizowaliśmy kolejne warsztaty profilaktyczne dla policjantek i pracownic Policji pod hasłem „Rak to nie wyrok”.

Warsztaty patronatem objął Komendant Miejski Policji w Szczecinie, insp. Piotr Makuch, a osobistymi historiami ze szczęśliwego zakończenia leczenia onkologicznego podzieliły się ze słuchaczkami panie policjantki, byłe pacjentki naszego szpitala.

O tym, jak ważne są badania profilaktyczne, co możemy same zrobić, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i jak przebiega proces leczenia onkologicznego opowiedziała dr Magdalena Janeczek, chirurg onkolog Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Zwróciła szczególną uwagę na przyczyny, objawy i najczęściej występujące rodzaje nowotworów u kobiet. Podczas spotkania panie nauczyły się samobadania piersi na specjalnie przygotowanych fantomach. Dodatkowo uczestniczki spotkania  miały możliwość  zmierzenia ciśnienia krwi i oznaczenia poziomu cukru.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, ciekawość i gotowość do zdobywania wiedzy, inspirujące rozmowy i pomysły na dalsze, wspólne działania w zakresie profilaktyki nowotworowej.

 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin