06 marca 2023
Profilaktyka w Urzędzie Marszałkowskim
Są pracodawcy, którzy dbają o zdrowie swoich podwładnych, pomagają w zdobyciu wiedzy, jak o siebie zadbać – i właśnie do takich miejsc trafiamy z naszymi warsztatami profilaktyki raka piersi. Dziś odwiedziliśmy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i przeszkoliliśmy ponad setkę Pań Część teoretyczną dotyczącą profilaktyki raka piersi i sposobów jego leczenia poprowadził lek. Marcin Warakomski z Oddziału Chirurgii Klinicznej Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, a część warsztatową – wolontariuszki Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem. Panie na miejscu skorzystały też z pomiaru poziomu glukozy oraz ciśnienia krwi, które prowadziliśmy po zakończeniu warsztatów.
 
Dziękujemy za możliwość dotarcia z wiedzą o profilaktyce pierwotnej do tak dużej grupy kobiet Pani Dorocie Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia UMWZ, a uczestniczkom – za wszystkie rozmowy, dociekliwe pytania i zainteresowanie tematem, a co za tym idzie – własnym zdrowiem. W planach kolejne spotkania, bo nauką samobadania zamierzamy objąć każdą Panią w urzędzie
 
Zainteresowanych warsztatami pracodawców zapraszamy do kontaktu z nami.
 
Wcześnie wykryty rak piersi to większa szansa na wyleczenie. Wiedza o tym, jak stale monitorować swoje zdrowie pomaga w porę wykryć zagrożenie.
 
 
 
 
 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin