11 marca 2024
Jazz ze wsparciem dla kobiet

Tegoroczny Dzień Kobiet zakończył koncert „Szczecin Jazz dla kobiet – Havana Night”, z którego część dochodu ze sprzedaży biletów (10 tys. zł) została przekazana na Regionalną Fundację Walki z Rakiem. Już drugi raz mieliśmy zaszczyt zostać beneficjentami koncertów organizowanych przez Szczecin Jazz oraz Szczecińską Agencję Artystyczną. Wsparcie w całości zostanie przeznaczone na cele statutowe Fundacji, czyli realizację zadań w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób nowotworowych prowadzonych przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Czek z rąk artystów i organizatorów tego wydarzenia odebrały wspólnie dr Małgorzata Talerczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZCO oraz Marzena Kaczmarek, prezeska Regionalnej Fundacji Walki z Rakiem.

Dziękujemy naszym Darczyńcom nie tylko za wsparcie finansowe naszej Fundacji oraz Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, ale także za wspólne namawianie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi. W 2021 roku najczęściej rejestrowanym nowotworem złośliwy w Zachodniopomorskiem u kobiet był właśnie rak piersi – dotknął aż 25 %* wszystkich kobiet, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy. 

*dane z Wojewódzkiego Biura Rejestru Nowotworów. 

Foto: Facebook Szczecin Jazz

 

 

Skontaktuj się z nami

fundacja@onkologia.szczecin.pl

 

Tel. 91 42 51 592

 

 

Nr‌ ‌konta‌ ‌57‌ ‌1050‌ ‌1559‌ ‌1000‌ ‌0022‌ ‌7250‌ ‌5138‌ ‌

Odwiedź  nas

Regionalna Fundacja Walki z Rakiem

ul. Strzałowska 22, 71-730 Szczecin